چگونه هوش مصنوعی می تواند در فرآیند بازبینی قرارداد انقلاب ایجاد کند ؟

چگونه هوش مصنوعی می تواند در فرآیند بازبینی قرارداد انقلاب ایجاد کند ؟

تجزیه و تحلیل داده ها، یکی از مولفه های اصلی فرایند مدیریت قرارداد است . بیشتر کسب و کارها برای به حداکثر رساندن بهره وری به هوش مصنوعی روی آوردند. و آن به این دلیل است که هوش مصنوعی توانایی استخراج نقاط کلیدی قرارداد را با استفاده از تعداد زیادی از شبیه سازی ها و در عرض چند دقیقه دارد. به طوری که بسیاری از شرکت ها استفاده از سیستم های نرم‌افزاری فرآیند بازبینی قرارداد را به شدت توصیه می‌کنند.

از طرفی دیگر، روش سنتی برای بررسی های حقوقی، کند و وقت گیر، پرهزینه و ناکارآمد است. قابلیت یادگیری ماشین پیشرفته که در بسیاری از نرم‌افزارهای بازبینی قرارداد به عنوان محرک اصلی عمل می‌کند – مانند قرارداد پیشنهادی شرکت Evisort- در فرایند بازبینی قرارداد در طیف گسترده ای از صنایع، از قانونی گرفته تا مالی، انقلاب ایجاد می کند. و این به خاطر ویژگی های کلیدی هوش مصنوعی است که در یک سیستم مدیریت قرارداد، می تواند روند همه کارها، از دقت نظر و بندها تا استخراج قرارداد و تغییر کنترل را تسریع بخشد.

معایب بازبینی قرارداد به روش سنتی

برای درک بهتر مطلب به فرایند بازبینی قرارداد و مدیریت اسناد در حرفه وکالت می‌پردازیم. اگرچه بسیاری از بازبینی ها توسط مشاور عمومی انجام می شود، اما در حال حاضر بخش عمده ای از آن توسط مدیران قراردادهای داخلی با سطح تخصص مختلف انجام می شود. کارمندان جوان معمولاً اولین بازبینی ها را بر روی قراردادها انجام می دهند که شامل خواندن توافق نامه ها برای جستجوی اطلاعات اصلی و تنظیم شده است. به عنوان مثال، شرایط توافق نامه، مبنای قرارداد، مقررات بیمه، مدت قرارداد و سایر موارد.

کارمندان سپس یافته های خود را به صورت نموداری و در قالب خلاصه قراردادها، پاسخ به سوالات و تهیه لیست دقیق از جمله واره ها تنظیم می‌کنند. بعد از این مرحله، نتایج توسط همکاران سطح متوسط ​​در بخش های حقوقی برای بررسی اولیه بازبینی می‌شود. احکام نوشته نشده، احکام نامربوط، تاریخ ها و سایر اشتباهات اغلب در این مرحله آشکار می‌شوند. تا زمانی که مشکلات برطرف شوند و مجدد توسط کارمندان ارشد بررسی و تایید شوند، وقت گرانبهایی اتلاف شده است که می توانست بهتر و در جاهای مناسب تر به کار گرفته شود.

در نتیجه، فرایند بازبینی قرارداد به صورت دستی و غیر نرم افزاری، کند و وقت گیر، پرهزینه و ناکارآمد و تاثیر پذیر از خطای انسانی است. علاوه بر آن نتایج اولیه چندان مفید نیستند.

چگونه ویژگی های هوش مصنوعی باعث بهبود فرایند بازبینی قرارداد می‌شود؟

هوش مصنوعی و ویژگی های آن انعطاف بالایی در بهبود فرایند بازبینی قرارداد دارند. از شناسایی و استخراج داده ها گرفته تا محاسبه ریسک و افزایش پاسخگویی. شرکت Towards Data Science اعتقاد دارد که، هوش مصنوعی به جای جایگزینی و حذف افراد و یا دسته های شغلی خاص، با انجام وظایف بسیاری از نقش ها، به افراد حرفه ای کمک می کند تا موقعیت ها را به سمت استراتژی بیشتر هدایت کنند.

هوش مصنوعی در فرایند بازبینی قرارداد به گونه ای طراحی شده است که انسان را به تصمیم گیری آگاهانه، استراتژی تر و  با درک بهتر از خطر های احتمالی قرارداد هدایت می‌کند. که به افراد اهل حرفه کمک می‌کند تا با ساده سازی ورودی داده ها، تجزیه و تحلیل، گزارش دهی و محاسبه ریسک از طریق استفاده از ورود خودکار داده ها و نقشه برداری و کاهش آن، قرارداد هوشمندانه تری را تنظیم کنند.

نرم افزار های مدیریت قرارداد مبتنی بر هوش مصنوعی، همان ویژگی هایی را دارند که متخصصان مدیریت قرارداد برای بهبود نظارت، درک پیشرفته از ریسک و تحقق فرصت های فعال به آن نیاز دارند. با اینکه هنوز فناوری به توانایی درک کامل قرارداد و یا سند مبهم نرسیده است، اما هوش مصنوعی می‌تواند تیم های حقوقی را تقویت کند و نمایش نتایج را با بیشترین میزان دقت و در کمترین زمان نمایش دهد.

نرم افزار بازبینی قرارداد نه تنها به کاربران کمک می کند تا قراردادها را سریعتر و دقیق‌تر بررسی کنند، بلکه به متخصصان حقوقی نیز کمک می کند تا روند و نتایج را بهتر سازماندهی و مدیریت کنند. به عنوان مثال، نرم افزار شرکت Evisort، جریان کار قرارداد را برای استخراج، ردیابی و طبقه بندی مقررات اصلی در اسنادی که از طریق یک سیستم عامل مبتنی بر cloud تحویل داده می شوند، ساده می کند. کاربران می توانند به راحتی انواع قراردادها را بارگذاری کرده و سپس به دسترسی، نظارت، جستجو، ارائه نتایج و اجرای گزارشات در تمام مشاغل تجاری بپردازند.

چرا سیستم های نرم افزاری بازبینی قرارداد ارزشمند هستند؟

کاهش افزونگی

 افراد مدت زمان زیادی از کار خود را بر فرآیند بازبینی اسناد می‌گذارند تا اسناد قانونی را مرتب کنند و تغییر کنترل، مدت زمان، شرایط، غرامت ها و سایر موارد دیگر را کنترل کنند که مستعد خطا است و غالبا نتایج مفیدی ارائه نمی‌دهد.

قابل جستجو بودن

 بانک های اطلاعاتی مدیریت قرارداد می توانند جزئیات کلیه قراردادها را با روشی قابل جستجو و با دسترسی بیشتر به اطلاعات و بدون خطر گم شدن یا از بین رفتن، ارائه دهد.

اختصاص وقت به کارهای مهم

زمان بیشتری را صرف مذاکرات، ارتباطات و بهبود روابط فروشنده کنید و خطرات قرارداد را کاهش دهید،  مشکلات احتمالی را سریعتر شناسایی کرده و در زمان کمتری به برطرف کردن آنها اقدام کنید.

نکته اصلی این است که یک پایگاه داده بدون داده های موجود در آن بی فایده است. بسیاری از سیستم های مدیریت قرارداد فقط ابزاری را ارائه می دهند که به ایجاد قراردادهای جدید کمک می کند. اما شرکت Evisort ابزارها و روش هایی را در اختیار شما قرار می دهد تا اسناد را به راحتی از طیف وسیعی از منابع، وارد یا بارگذاری کنید و به طور خودکار آنها را به اسناد متنی تبدیل کند. این کار به متخصصان حقوقی کمک می‌کند تا روند قرارداد را سریعتر، هدفمندتر، کارآمدتر و بالاتر از همه، با دقت بیشتری اداره کنند.

برای درخواست جلسه دمو یا مشاوره دارید، کلیک  کنید.